X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
علوم آزمايشگاهي گرگان - استروئیدها و عوارض جانبی آنها

استروئیدها و عوارض جانبی آنها

دسته بندی : فارماکولوژی,

آراتست ( Aratest )

یک استروئید حیوانی می باشد که برای مصارف دامپزشکی تولید شده است.

ترکیبات این دارو از تستسترون انانتات و پروپیونات می باشد که در میان ورزشکاران محبوبیت فراوان دارد.

آراتست بدون آنکه افزایشی محسوسی در احتباس آب و املاح از خود نشان دهد، قدرت بدنی را به خوبی تقویت می کند.

آنابولکیوم ویستر (anabolicum vaster  )

نوعی استروئید خوراکی است که فقط در کشور ایتالیا تولید می گردد. این دارو در ابتدا برای درمان عمومی سالخوردگان و به ویژه زنان یائسه مورد استفاده قرار گرفت. اثرات آندروژنیتکی بسیار ضعیفی داشته و نسبت به بقیه استروئیدها با بدن سازگارتر است.

اثرات قابل توجهی نیز بر سنتز پروتئین داشته و علاوه بر این، احتباس آب و املاح را فقط در جذب بسیار جزئی موجب می شود و برای کبد نیز سمی نمی باشد.

این استروئید بسیار ضعیف است که چندان پیشرفتی را برای ورزشکاران به دنبال نمی آورد.

عوارض جانبی :

این دارو در دزهای بالا خطرناک می باشد ولی در شرایط عادی عوارض جانبی چندانی ندارد.

آناپولون (Anapolon )

قویترین استروئید از گونه استروئید های خوراکی است که از ( دی هیدروستوسترون ) مشتق می شود. این دارو تنها در موسسات و مراکز دولتی موجود بوده و در درمان کم خونی های ناشی از کمبود گلبول های قرمز خون تجویز می شده است.

اثرات آندروژنیک و آنابولیکی این دارو همانند ( تستوسترون ) بالاست. بسیاری از کسانی که از این دارو استفاده کرده اند، در کوتاه مدت، افزایش حجم و قدرت قابل توجهی را تجزیه کرده اند و این امتیاز ممتاز باعث گردیده است که از اهمیت بالاتری برخوردار باشد.

این دارو میزان تولید گلبول های قرمز را نیز افزایش داده و به عضلات امکان می دهد تا اکسیژن بیشتری جذب کنند. این ترکیب همچنین با افزایش حجم خون، فرایند انتقال مواد مغذی به عضلات را تشدید کرده و عضلات را در تحمل تمرینات سنگین و طولانی مدت یاری می دهد.
عوارض جانبی :

احتباس آب و املاح و در نتیجه فشار خون بالا از عوارض شایع این داروست. مصرف این دارو برای کبد نیز بسیار سمی است.

آنادور (  Anadour )

یکی از استروئیدهایی است که در فرمول شیمیایی خود ترکیب ( ناندرولون ) را دارد.

این دارو را می توان نوعی ( ناندرولون ) با مدت اثری طولانی تر و پایدارتر دانست. آنادور استروئیدی پایدار است که در بدن ذخیره شده و به آرامی باعث افزایش حجم خشک عضلانی و تقویت قدرت بدنی می گردد.

عوارض جانبی :

با مصرف این دارو ضایعات کبدی نیز در کسانی که  از ناراحتی های کبد رنج می برند، گزارش شده است. عوارضی همچون آکنه، کلفتی صدا، رشدموهای زاید

آنادرول 50 ( Anadrol 50 )

این ترکیب قوی ترین و در عین حال موثرترین استروئید خوراکی است. آنادرول اثرات آندروژنیکی بسیار قوی دارد و به همین علت نیز در کوتاه مدت باعث افزایش قدرت عضلانی می گردد.

این ترکیب باعث احتباس آب در عضلات شده و مصرف آن، قطر عضلات را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. مصرف آنادرول حجم خون را نیز افزایش داده و متعاقب آن، فرایند انتقال مواد مغذی به درون سلول های عضلانی را نیز به خوبی تشدید می کند و تعداد گلبول های قرمز خون را نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد و در نتیجه با فراهم کردن امکان دریافت اکسیژن بیشتر برای عضلات، تحمل پذیری آنها نسبت به تمرینات سنگین و طولانی مدت را نیز، تقویت می کند.

عوارض جانبی :

آنادرول 50 متاسفانه و تقریباً زیانبارترین ترکیب در میان استروئید های خوراکی است که مصرف آن می تواند عوارض جانبی فراوانی به دنبال داشته باشد.

مصرف طولانی مدت این دارو باعث افزایش ( بیلی روبین ) در کبد که موجب رنگ پریدگی  و زردی ناخن ها و چشم ها و حتی پوست می گردد. حتی صدمات جدی کبدی و از کار افتادن این عضو حیاتی نیز دور از انتظار نیست و می تواند منجر به سرطان کبد گردد،  این دارو می تواند به صورت سردرد، استفراغ، درد معده، کم اشتهایی، بی خوابی و اسهال نیز بروز کند.

آندروژل ( Androgel )

این دارو برای درمان در مردانی که از پایین بودن سطح تستوسترون در بدن رنج می بردند، مورد استفاده قرار می گرفته است. متد منحصر فرد استفاده از این دارو یعنی استفاده از آن به صورت ژل، فوایدی را نیز به دنبال داشته است. دز درمانی این دارو در درمان چین و چروک های پوستی که بر اثر افت سطح هورمون تستوسترون در بدن اتفاق می افتد، بسیار موثر است.

آندورستانولون ( Androstanolone )

ترکیبی است مشابه با ( دی هیدروتستوسترون )

این استروئید به طور عمده اثرات آندروژنتیک داشته و با این ویژگی که به هورمون جنسی زنانه و استروژن نیز تبدیل نمی شود، از بقیه تمایز دارد. این دارو ارزش و کارایی چندانی ندارد، در طولانی مدت منجر به ساخته شدن عضلات می گردد و از میزان چربی ذخیره بدن نیزکم کرده و در بین ورزشکاران محبوبیت پیدا کرده است.

آندریول ( Andriol )

آندریول به واسطه متیل تستوسترونی که در ترکیب خود دارد، استروئیدی خارق العاده به شمار می رود. این ترکیب موثرترین ترکیب خوراکی از دسته داروهایی است که حاوی هورمون تستوسترون می باشند.

تنها قسمت اندکی از این دارو در بدن به هورمون های جنسی زنانه تبدیل می گردد. این دارو در مقایسه با سایر استروئیدها، کمتر به بروز علائم زنانگی و ژنیکوماستی و یا افزایش چربی زائد ختم می شود.

عوارض جانبی :

از عوارض این دارو می توان به بوز علائم مردانگی در زنان اشاره کرد. افزایش فشار خون، احتباس مایعات و املاح، آکنه، تحریکات شدید جنسی و در زنان افزایش رشد موهای بدن از دیگر عوارض این دارو است.

آندرودرم (  Androderm )

دارویی است آنابولیک که برای تامین تستوسترون برای یک دوره 24 ساعته ساخته شده و با مصرف آن، از نظر میزان هورمون تستوسترون، شرایطی مشابه آنچه که در بدن افراد جوان رخ می دهد،در بدن افراد مسن به وجود می آید.

استاندرون ( estandron )

استاندرون اثرات آندروژنیکی بسیار قوی دارد . این دارو ریکاوری پس از تمرین را تشدید کرده و با احتباس آب در مفاصل و عضلات، عملکرد مفاصل را نیز بهبود می بخشند. این دارو موجب افزایش سطح گلیکوژن در سلول های عضلانی نیز می گردد.

این دارو که حاوی هورمون های آندروژن و استروژن می باشد، در اصل برای درمان بیماری های دوران یائسگی رنان و همچنین درمان بیماری پوکی استخوان در زنان سالخورده تولید شده است.

عوارض جانبی :

از فواید این دارو تجمع کلسیم در بافت های استخوانی است که آن را مرتبط با استروژن موجود در ترکیب این دارو دانسته اند. اما مصرف آن احتمال افزایش چربی انباشته را نیز در بدن بالا می برد. همچنین احتمال بروز علائم زنانگی و مخصوصاً ژنیکوماستی را نیز در مردان به شدت بالا می برد و با احتباس آب و املاح، فشار خون ورزشکاران را نیز افزایش می دهد.

استن بولون (Stanbolone )

همانند آندرول برای درمان کم خونی موثر بوده و باعث افزایش مطلوب تعداد گلبول های قرمز در خون میشود. به همین دلیل برای تقویت و تسریع فرایند ریکاوری در ورزشکاران و مخصوصاً کسانی که در رژیم های چربی سوزی به سر می برند، مفید است. با تجزیه شدن پروتئین در عضلات به خوبی مقابله کرده و از شدت فعالیت های کاتابولیکی در بدن نیز کم می کند.

عوارض جانبی :

به ندرت منجر به عوارضی همچون فشار خون بالا، ژنیکوماستی و احتباس آب و املاح می شود.

استن ( Sten )

این دارو نیز داروی ترکیبی از گروهای مختلف تستوسترونی است که در بین ورزشکاران بسیار محبوبیت پیدا کرده است و به دلیل اینکه جزئیات آن تقریباً مشابه ( سوستانون ) است، از تکرار آنها خودداری می کنیم.

اسیکلن ( Esiclene )

اسکیلن استروئیدی کاملاً متفاوت است. ورزشکاران از فرم تزریقی این دارو استفاده می کنند. به دلیل اینکه ناحیه تزریق را دچار التهاب می کند و عضله را حجیم و بزرگ تر می کند. البته این افزایش حجم موقتی است.

عوارض این دارو شناخته نشده و در بازار دارویی جهان به شدت کمیاب شده است.

اکستاندرولون ( Oxanadrolone )

این دارو برای نخستین بار تحت عنوان ( آناوار ) تهیه شده و اکنون نیز توسط کشورهای زیادی و با نام های تجاری گوناگون عرضه می گردد. این دارو استروئیدی ضعیف است که اثرات آندروژنیکی بسیار سبکی نیز دارد. این دارو بدون احتباس آب و املاح و با افزایش سنتز ( کراتین فسفات ) در بدن باعث تقویت مطلوب قدرت بدنی می شود.

دلیل محوبیت این دارو این است که حتی مصرف آن در دزهای بالا نیز باعث کاهش یا توقف روند طبیعی ترشح هورمون تستوسترون در بدن نمی شود.

عوارض جانبی :

میزان مسمومیت این دارو برای بدن بسیار مختصر بوده و در نتیجه این ترکیب، عوارض جانبی بسیار کمی را دارد.

اکویی پویز ( Equipoise )

دارویی است که برای مصارف دامپزشکی تهیه شده است. باعث تشکیل و افزایش تعداد گلبول های قرمز خون می شود و افزایش وزن و حجم عضلانی را نیز به همراه دارد.

عوارض جانبی :

بروزخواص مردانگی از قبیل : آکنه، خشونت وکلفتی صدا، افزایش شدید میل جنسی و در بعضی موارد نیز باعث رشد موهای زائد در بدن و صورت می شود .

اومنادرن 250 ( Omnadren250 )

انحصاراً برای افزایش حجم و قدرت عضلانی به کار  گرفته می شود.

عوارض جانبی :

افزایش حالات تهاجمی و آکنه شدید از عوارض شایع این دارو است.

اورال – تورینابول ( Oral – Turinabol )

استروئیدی خوراکی است که دارای آثار آنابولیکی می باشد که این خاصیت نسبت به خواص آندروژنیک آن بالاتر است و به همین دلیل مصرف آن با آندروژن های دیگر توصیه شده است .

این دارو به علت خواص آندروژنیکی پایینی که دارد باعث افزایش سریع وزن و حجم در کوتاه مدت نشده اما می تواند اضافه وزن و حجم خشک و عضلانی همراه با سفتی بدن و قدرت قابل توجه را برای شما به همراه  داشته باشد.

عوارض جانبی :

افزایش میل جنسی – آکنه- درد های معده و شکم- رفتار های تهاجمی غیر قابل کنترل و در نهایت باید توجه داشته باشید که مصرف با دز بالای این دارو برای کبد سمی می باشد.

اوربول ( Arerbol )

اين دارو در اصل فرم تزريقي متان دي نون است. متان دي نون نيز استروئيدي است که از تستوسترون مشتق شده و خواص بسيار قدرتمند آنابوليکي و آندروژنيکي دارد. اين دارو نيز سنتز پروتئين در بدن آدمي را شدت داده و در افزايش حجم و قدرت عضلاتي در بدن ورزشکاران تاثيرات مثبت در خور توجهي را از خود نشان مي دهد.

بولدابل ( Boldabol )

به دليل اينکه اين دارو نيز اصولا از تستوسترون مشتق شده و از نظر شيميايي نيز شباهت هاي زيادي به اين هورمون دارد مي توان گفت که اين هورمون نيز همانند هورمون مردانه تستوسترون خواص آندروژني قدرتمندي دارد.

اين دارو نيز همانند اغلب استروئيدها موجب احتباس نيتروژن، سديم، پتاسيم و فسفر در بدن شده و بدين ترتيب موجب افزايش حجم و قدرت عضلاني مي شود.

عوارض جانبی :

احتمال بروز دمل چربی در ناحیه تزریق زیاد است.

پارابولان ( Parabolan )

داروئی منحصر به فرد و فوق العاده که پر طرفدارترین استروئید تزریقی بین ورزشکاران رشته های پرورش اندام و پاورلیفتینگ است.

پارابولان یک استروئید قوی با اثرات بالای آندروژنیک -  آنابولیک می باشد که افزایش وزن و قدرت را به همراه دارد.

عوارض جانبی :

مصرف پارابولان فشار زیادی به کلیه ها و کبد می آورد. افزایش آکنه و ریزش موی سر می شود و سر درد و کمی اشتها در مصرف دوزهای بالاتر از تیرگی رنگ ادرار و در مواردی شدید تر از دیده شدن خون در ادرار گزارش داده اند که نتیجه صدمه دیدن کلیه ها می باشد.

پروویرون  ( Proviron )

نوعی استرویید خوراکی است که اثرات سنتتیک و آندروژنی بسیار قدرتمندی دارد که برای افزایش هورمونهای جنسی مردانه که غالبا پس از یک دوره مصرف استرویید های آنابولیک شدیدا افت پیدا می کند بکار می رود. با مصرف آن سفتی و خشکی عضلات نیز به خوبی حال می شود.

عوارض جانبی :

از عوارض این دارو دردهای آلت تناسلی و تحریکات شدید جنسی را می توان نام برد.

پریموبول ( Primobol )

این دارو در برخی کشورها به نام ژنریک ( متونولون انانتات ) شناخته می شود. این ترکیب بی ضررترین و بهترین استروئید آنابولیک موجود نیز خوانده می شود. این دارو سیستم ایمنی بدن را نیز به خوبی تحریک می کند و از این رو درمان بیماری ایدز و درمان ناراحتی های ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن نیز از این دارو استفاده می کنند.

پریموبولان دپو ( Primobalon Dpot )

این دارو یکی از شناخته شده ترین و پر مصرف ترین داروها در رشته های قدرتی و پرورش اندام است. این دارو در برخی از کشورها با نام تجارتی متونولون انانتات نیز معروف شده است.

این دارو سیستم ایمنی بدن را به خوبی تحریک و تقویت کرده و از این رو نیز پزشکان این دارو را به عنوان داروی کمکی در درمان بیماری ایدز و درمان دیگر بیماری های تحلیل برنده سیستم ایمنی بدن به کار گرفته و تاثیرات مثبتی را نیز به دست آورده اند.

عوارض جانبی :

کلفتی صدا، آکنه خفیف و افزایش رشد موهای زاید

پریموبولان خوراکی (Primobalon )

قرص های این دارو اثرات محدودی بر ساخته شدن عضلات و افزایش قدرت دارد. اثرات این دارو در طولانی مدت اثر می گذارد.

دزهای بالای این دارو بر روی کبد تأثیر منفی می گذارد.

ترینابول ( Trinabol )

این دارو اثرات خود را تا مدت ها حفظ می کند و تاثیرات شگفتی در سنتز پروتئین از خود نشان داده است. این دارو در صورتی که همراه با کالری و پروتئین کافی مصرف گردد، با اضافه کردن ایده آل وزن و قدرت بدنی از بروز حالات کاتابولیک یا اصطلاحاً تجزیه پروتئین در عضلات نیز به خوبی جلوگیری خواهد کرد.

تستوسترون انانتات ( Testosterone Enaanthate )

یکی از هورمون های آندروژن طبیعی است که به طور طبیعی در بدن تولید شده و مسئول رشد و توسعه اندام ها و ویژگی جنسی در مردان است. این ترکیب برای درمان کم خونی های مقاوم به درمان های طبیعی نیز به کار گرفته می شود.

این دارو همچنین در پرورش اندام و ورزش های قدرتی دیگر نیز کاربرد دارد. به طور کلی، زمانی

که از افزایش سریع قدرت بدنی و حجم عضلانی صحبت می کنیم، تستوسترون به عنئان سرآمد و

سلطان تمام داروهای استروئیدی مطرح است.

عوارض جانبی :

با مصرف این دارو جوش های پوستی مخصوصاً در نواحی پشت، سینه، شانه ها و بازوها دیده

می شود. از دیگر عوارض جانبی این دارو می توان به کم شدن تعداد اسپرم ها، کوچک شدن و به

تحلیل رفتن بیضه ها و مخصوصاً افزایش حالات تهاجمی و پرخاشگری  و به عقیمی مردان اشاره

کرد.

این دارو با کم کردن اسپرم ها و در نهایت با قطع تولید آن در بدن، فرد را به طور موقت نا بارور

کرده و در صورت ادامه مصرف، عقیمی دائم را به دنبال می آورد.

تستوسترون پروپیونات ( Testostron Propionate )

دارویی است که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. این دراو به علت اینکه سریع تر از بقیه نیز

جذب بدن می شود، معمولاً در کوتاه مدت باعث افزایش مطلوب انرژی، قدرت و وژن می گردد.

عوارض جانبی این دارو همانند ( انانتات ) و ( سی پیونات ) است.

تستوسترون سی پیونات ( Testosterone Cypionate )

این دارو پر مصرف ترین داروی تستوسترون می باشد و دارویی محلول در چربی است. این ترکیب،

اثرات آندروژنیک و آنابولیک بسیار قدرتمندیداشته، همچنین به راحتی در بدن تبدیل به هورمون

های جنسی زنانه و در نتیجه ژنیکوماستی می شود.

عوارض این دارو نیز مشابه دیگر تستوسترون ها می باشد.

تستوسترون هپتیلات ( Testosterne Heptylate )

این دارو برای افزایش وزن و افزایش قدرت کاملاً مناسب است. با توجه به افزایش وزن و قدرت

حاصل شده ازمرف این دارو می توان آن را بسیار قوی تر از تستوسترون های ( آنانتات )،

( پرپیونات ) و ( سی پیونات ) است.

هپتیلات باعث افزایش فوق العاده سنتز پروتئین و تسریع در خور توجه ریکاوری در بدن می شود.

عوارض جانبی :

عوارض جانبی این دارو با 2 داروی ( آنانتات ) و ( سی پیونات ) قابل مقایسه است.

مرف این دارو ممکن است با توقف رشد قدی در نوجوانان و جوانان گردد.

تستوویرون دپو ( Testoviron Depot )

ُاین دارو به دلیل اثرات آنابولیک و همچنین آندروژنیک بسیار بالا، دارویی ایده آل برای افزایش

قدرت و حجم عضلانی است.

عوارض جانبی این دارو مشابه ( انانتات و پروپیونات ) است.

دکادورابولین (Deca – Durabolin  )

این دارو حاوی ماده موثر ( ناندرولون دکانوات ) می باشد. دکادورابولین شایع ترین و معمول

ترین داروی استروئیدی است که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو باعث

ذخیره شدن  به در سلول های عضلانی شده و در نتیجه منجر  به موازنه ی مثبت نیتروژن در

بدن می گردد. این دارو اثرات آنابولیکی بسیار قوی و اثرات آندروژنیک ملایم تری دارد. این

دارو می تواند باعث احتباس آب و املاح در بدن گردد و به همین خاطر نیز مصرف آن در بعضی از

موارد موجب تسکین درد های مفصلی در ورزشکاران می شود.

عوارض جانبی :

( دکادورابولین ) ممکن است در بدن به استروژن تبدیل شده و منجر به بروز علائم زنانگی

درمردان گردد. عوارضی نظیر کلفت شدن صدا، افزایش رشد موهای بدن، آکنه، میل شدید

جنسی و همنین بزرگ شدن کلیتوریس  قابل پیش بینی است.

دورابولین ( Duraboline  )

این دارو شباهت های بسیاری با  ( دکادورابولین ) دارد. این دارو باعث ذخیره شدن پروتئین در

عضلات می گردد و سنتز پروتئین را نیز به خوبی تشدید می کند.

عوارض جانبی :

( دورابولین ) یکی از غیر رسمی ترین استروئید هاست. این دارو کوچکترین تأثیر مضری بر کبد

ندارد. احتباس آب، فشار خون بالا، افزایش هورمون های زنانه در بدن از عوارض این دارو می

باشد.

دیانابول ( Dianabol )

دیانابول استروئیدی خوراکی است که تإثیر مطلوبی بر متابولسیم پروتئین داشته و باعث افزایش

سنتز پروتئین در بدن و موازنه مثبت نیتروژن و در نتیجه افزایش حجم و قدرت عضلانی می شود.

این دارو اثرات آنابولیک و آندروژنتیک بسیار قدرتمندی دارد و به همین خاطر در بین ورزشکاران از محبوبیت ویژهای برخوردار است.

عوارض جانبی :

این دارو برای کبد بسیار سمی است. دیانابول وزن بدن را به سرعت افزایش می دهد و با افزایش

احتباس آب و املاح در بدن، فشار خون را بالا می برد.

علائمی همچون آکنه و جوش های پوستی در نواحی گردن، سینه، پشت، شانه ها، صورت و ریزش موی سر در مردان با مصرف این دارو شایع است.

دینابولون ( Dynabolon )

ورزشکاران با مصرف این دارو اثرات سریع افزایش قدرت را مشاهده می کنند. افزایش حجم قدرت

عضلانی، ناشی از احتباس آب درون عضلات و مفاصل خواهد بود.

عوارض جانبی :

افزایش فشار خون، افزایش سطح هورمون  جنسی زنانه و به تیع آن ژنیکوماستی، افزایش سطح کلسترول در خون و آکنه

سوسپانسیون تستوسترون ( Testosterone Suspension )

ترکیب قابل تزریق دیگری از تستوسترون که در ورزش های قدرتی مورد استفاده قرار می گیرد.

تستوسترون ماده ای محلول در آب است که معمولاً 1 الی 2 ساعت پس از تزریق جذب بدن می شود. ورزشکاران با مصرف این دارو افزایش قدرت را تجربه می کنند. این دارو باعث افزایش سریع وزن و قدرت نیز خواهد شد.

عوارض جانبی :

استفاده از این دارو در زنان باعث بروز علائم مردانگی می شود. افزایش میل جنسی در هر دو جنس نیز با مصرف این دارو گزارش شده است. از دیگر عوارض این دارو می توان به                 ( ژنیکوماستی )، ( بزرگی پروستات ) و پرخاشگری اشاره کرد.

سوستانون 250 ( Sustanon 250 )

این دارو ترکیبی از چهار گروه تستوسترون است که این گروها در ترکیب با هم بسیار موثر تر از حالت تک محصولی عمل می کنند. با مصرف این دارو افزایش وزن و حجم عضلانی، به سرعت حال می شود.

عوارض جانبی :

عوارض جانبی این دارو نیز همانند عوارض جانبی داروی (( تستوسترون انانتات )) است.

فیناپلیکس ( Finaplix )

نوعی داروی ( ایمپلانت ) است که در دامپزشکی برای درمان و یا افزایش رشد گاوها به کار گرفته می شود. حدوداً از ده سال قبل، استفاده از این ماده در سرتاسر جهان ممنوع اعلام شده است و اکنون نیز تولید آن متوقف گردیده است.

فیناجکت ( Finaject )

( فیناجکت ) استروئیدی تزریقی است که برای موارد مصرف دامپزشکی تهیه شده بود. این ماده ترکیبی آندروژنیک است که اثرات آنابولیک بسیار قدرتمندی نیز دارد. مصرف این دارو قدرت بدنی ورزشکاران را به شدت تقویت می کند.

مصرف این دارو با حذف چربی های زاید، خشکی و برجستگی و همچنین تراکم شگفت آوری را نیز در عضلات به وجود می آورد.

عوارض جانبی:

( فیناجکت ) که اختصاراً ( فینا ) نیز خوانده می شود برای کبد بسیار سمی است. این دارو ممکن است باعث درد در ناحیه کلیه ها نیز بشود. مصرف این دارو حتی باعث دفع خون از طریق ادرار نیز می شود. عوارضی همچون: سردرد، جاری شدن خون از بینی، افزایش فشار خون، آکنه، چرب شدن پوست و رفتارهای تهاجمی نیز از با مصرف این دارو گزارش شده است.

لورابولین ( Lourabolin )
استروئیدی است تزریقی که برای مصرف دامپزشکی تهیه شده است. این دارو معمولاً در درمان سگ ها به کار گرفته می شود.

ماسترون ( Masteron )

استروئیدی بسیار با ارزش برای ورزشکاران است. این دارو را می توان برجسته ترین آندروژن حال حاضر جهان نامید که ورزشکاران با مصرف آن و بدون واهمه از افزایش سطح هورمون های زنانه در بدن موفق به افزایش مطلوب میزان هورمون های آندروژن در بدن  می شوند.

عوارض جانبی :

عارضه احتمالی این دارو، آکنه و احتمال ریزش موی سر خواهد بود.

متاندریول ( Methandriol )

این دارو ترکیبی محلول در آب است. افزایش قدرت در مصرف این دارو مشاهده شده است. این دارو بلافاصله بعد از تزریق اثر می کند.

متاندریول دی پروپیونات ( Methanderiol Dipropionate )

این دارو اختصاراً ( M.D ) نیز خوانده می شود که استروئیدی بسیار قوی است، این دارو خواص آنابولیک و آندروژنیک بسیار قدرتمندی داشته و برای افزایش وزن و قدرت عضلانی ایده آل است.

عوارض جانبی :

ضایعات کبدی، دردهای معده وشکم، آکنه، ژنیکوماستی، افزایش حالات تهاجمی افزایش فشار خون از عوارض احتمالی این دارو است.

متیل تستوسترون (Testosterone  Methyl )

این دارو نوع خوراکی هورمون معروف تستوسترون است که از طریق مخاط دهان نیز جذب می گردد. این دارو همچنین باعث افزایش برق آسای قدرت و حجم عضلانی می شود.

 

عوارض جانبی :

این دارو ترکیبی بسیار سمی است که می تواند عوارض جانبی زیادی را نیز به دنبال داشته باشد.

این دارو باعث بروز خواص زنانگی در مردان می شود. برای کبد بسیار سمی می باشد. رفتارهای ضد احتماعی، کج خلقی، بی قراری، خشم و عصبانیت، اختلالات تمرکزی و بی توجهی به محیط نیز دیده می شود.

مگاگریسویت – مونو (  Megagrisevit – Mono )

تأثیر اصلی این دارو در بدن به صورت افزایش سنتز پروتئین و موازنه مثبت نیتروژن دیده می شود و در طولانی مدت افزایش حجم و قدرت عضلانی را دارد.

این دارو برای کبد سمی نبوده و به ندرت منجر به عوارض جانبی می شود.

میوتولان ( Miotolan )

این استروئید به عنوان ترکیبی ایده آل برای کم کردن چربی های انباشته شده در بدن به کار گرفته می شود. این دارو برای درمان طولانی مدت تصلب شرایین و کلسترول خون تجویز می گردد.

مصرف این دارو برای کبد بسیار سمی است .

نیله وار ( Nilevar )

این ترکیب استروئیدی خوراکی است که از ( نورسترون ) مشتق است. تأثیز این دارو صرفاً برای افزایش قدرت بدنی است.

عوارض جانبی :

بروز علائم مردانگی در زنان و برای کبد بسیار خطرناک و سمی است.

آکنه، ژنیکوماستی، بروز حالات تهاجمی، سردرد، دردهای شکمی، کاهش ترشح هورمون های طبیعی بدن و افزایش فشار خون از عوارض جانبی این دارو است.

وینسترول خوراکی ( Winstrol Tabs )

اطلاعات ارائه شده آن مشابه ( وینسترول تزریقی ) است و ترکیبات آن در مقایسه با فرم تزریقی آن شدت عمل مکتری دارد.

عوارض جانبی :

در دزهای بسیار زیاد باعث دردهای شکمی و ناراحتی های کبدی می شود.

وینسترول دپو ( Winstrol Depot )

مشخصه بارز این ترکیب، محلول بودن آن در آب است. این دارو برای دوره های آماده سازی رقابت ها مناسب است و برای دوره های افزایش وزن و حجم نیز ایده آل خواهد بود.

وینسترول دپو استروئیدی با خواص آنابولیکی بالا و آندروژنیکی متوسط است.

این دارو تنها برای مصرف دامپزشکی تهیه می شود. اما ورزشکاران نیز از این دارو به صورت موضعی استفاده می کنند.

هالوتستین ( Halotestine )

استروئیدی خوراکی است و زمانی استفاده می شود که افزایش قدرت بدنی، بیشتر از حجم عضلانی مورد نظر باشد. این دارو بدون اینکه افزایش وزن محسوسی را به دنبال داشته باشد، قدرت عضلانی را به خوبی تقویت می کند.

عوارض جانبی :

مصرف این دارو در دوره های مداوم، برای ارگان های حیاطی بدن از قبیل کبد بسیار سمی و خطرناک است.

آکنه، جاری شدن خون از بینی، سردرد، ناراحتی های گوارشی، درد معده و کاهش محسوس ترشح هورمون های طبیعی بدن، ژنیکوماستی از عوارض شایع این دارو می باشد.

 

داروهای کم کننده عوارض استروئیدها

ورزشکاران به منظور کم کردن از میزان عوارض و یا به حداقل رساندن خطرات احتمالی استروئید ها از داروهای کم کننده عوارض استروئید ها استفاده می کنند که خود این داروها نیز دارای عوارض جانبی بسیاری که معمولاً مشابه استروئید بوده، هستند و لزا توصیه می شود که استفاده از آنها زیر نظر پزشک و یا متخصص مربوطه انجام گیرد.برچسب‌ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
نویسنده: احسان باقری | نسخه قابل چاپ | یکشنبه 26 خرداد 1392 - 09:14 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

آخرین مطالب

» آدرس پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ( چهارشنبه 2 فروردین 1396 )
» خونگیری شریانی برای ABG ( جمعه 24 مهر 1394 )
» آموزش کامل تخصصی آنالیز ادرار ( دوشنبه 26 مرداد 1394 )
» وزن مخصوص ادرار specific Gravity ( جمعه 26 تیر 1394 )
» آزمایش ویتامینD ( جمعه 8 خرداد 1394 )
» غلظت خون بالا چیست و عوارض آن کدام است؟ ( چهارشنبه 27 اسفند 1393 )
» دسیکاتور ( دوشنبه 18 اسفند 1393 )
» بالن ژوژه ( سه شنبه 12 اسفند 1393 )
» آزمایشات لازم برای ازدواج ( چهارشنبه 6 اسفند 1393 )
» كم‌كاري‌ تيروئيد Hypothyroidism ( جمعه 1 اسفند 1393 )
» كاربرد آزمايش اختصاصي Anti-ccp در آرتريت روماتوئيد ( چهارشنبه 29 بهمن 1393 )
» دستگاه سل كانتر (آنالایزر هماتولوژی) ( جمعه 26 دی 1393 )
» آرتريت روماتوئيد (Rheumatoid Arthritis) ( چهارشنبه 10 دی 1393 )
» فاویسم ( پنجشنبه 20 آذر 1393 )
» تست های انعقادی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» بیماری آلکاپتونوریا ( شنبه 1 آذر 1393 )
» بیلی روبین و اختلالات کبدی ( جمعه 23 آبان 1393 )
» میکروآلبومین ( پنجشنبه 15 آبان 1393 )
» خطاهایی که موجب همولیز می شوند ( جمعه 9 آبان 1393 )
» روش فيبرين زدائي براي بررسي سلول LE ( سه شنبه 6 آبان 1393 )

محبوب ترین مطالب

» گزارش کار آزمایشگاه فیزیک عمومی-ماشین آتوود ( سه شنبه 24 اسفند 1389 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه بیوشیمی عمومی-شناسایی چربیها-حلالیت-ناین.. ( جمعه 11 آذر 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه بیوشیمی عمومی-تست مولیش و بندیکت ( دوشنبه 16 خرداد 1390 )
» دانلود گزارش کار فیزیک عمومی-قانون ارشمیدس ( جمعه 27 اسفند 1389 )
» گزارش کار آزمایشگاه فیزیک عمومی- آونگ ساده ( جمعه 2 اردیبهشت 1390 )
» اسلاید انگل شناسی 1 - مبحث ترماتودا ( یکشنبه 26 شهریور 1391 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه بیوشیمی عمومی-تست فهلینگ و اوزازون ( چهارشنبه 11 آبان 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه شیمی عمومی -- قانون بقای جرم ( پنجشنبه 20 بهمن 1390 )
» دانلود تصاویر مرجع آناتومی بدن انسان ( سه شنبه 17 اسفند 1389 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه بیوشیمی عمومی-تست بارفود و بیال و سيلوانف ( چهارشنبه 23 شهریور 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیولوژی ( پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 )
» دانلود جزوه + گزارش کار آزمایشگاه بیوشیمی پزشکی 1 ( پنجشنبه 3 اسفند 1391 )
» اسلاید آناتومی تنه ( چهارشنبه 9 آذر 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک--تعادل اجسام صلب ( چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه شیمی عمومی -- محلول سازی ( چهارشنبه 26 بهمن 1390 )
» اطلس كامل خون شناسي كاملآ فارسي ( سه شنبه 1 شهریور 1390 )
» اسلاید انگل شناسی 1 - مبحث سستودا ( شنبه 22 بهمن 1390 )
» اسلاید انگل شناسی 1 - مبحث نماتودا ( دوشنبه 17 بهمن 1390 )
» دانلود گزارش کار آز فیزیک عمومی--حرکت پرتابی ( چهارشنبه 20 مهر 1390 )
» دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیولوژی----شمارش گویچه های سفید ( پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390 )

موضوعات

درباره ما

آمار وبلاگ

کد های کاربر